NORINCO’nun En Son Ekipmanı Eurosatory’de Dikkat Çekiyor!

Savunma ve Güvenlik Uluslararası Sergisi (Eurosatory 2016) geçtiğimiz günlerde Paris Nord Villepinte Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. NORINCO,  birçok silah ve askeri malzeme sergileme fırsatını bularak dikkatleri üzerine çekti.

Sergi süresince, NORINCO, VT-4 Ana Savaş Tankı, 155mm / 52cal kendinden tahrikli tabanca, Hongjian-12 (HJ-12) Antitank Güdümlü Füze ve Tianlong-50 Hava Savunma Füzesi dahil olmak üzere birçok üst düzey askeri teçhizat sergiledi. Çin’in askeri teknolojisinin ilerlemesini gösteren bu ürünler için yoğun ilgi gördü. Cezayir, Fas, Mısır, Myanmar ve Bangladeş’teki 20’den fazla ülkeden gelen heyetler, NORINCO’nun sergi standını ziyaret etti. Daha sonra, Xinhua Haber Ajansı ve Janes Savunma Haftalık gibi ana medya sponsorları NORINCO’nun Eurosatory’a katılımı konusunda rapor verdi.

İki yılda bir Fransa’da düzenlenen Eurosatory, Kara Savunma Faaliyetleri ve Airland Solutions’a adanmış en etkili uluslararası sergilerden biridir. 56 ülke ve bölgedeki 1.500’den fazla katılımcı, bu yıl son silahlarını ve askeri ekipmanlarını sergiledi. Çin’deki önemli bir temsilci askeri girişim olan NORINCO, dört yıl üst üste Eurosatory’de bulundu ve bu yıl sadece Çinli firma oldu!