NORINCO, Sekizinci Çalışan Kongresi’nin İkinci Toplantısını Yaptı

11-12 Ocak 2012’de, NORINCO Sekizinci Çalışanların İkinci Kongresi’ni gerçekleştirdi.

 

Kongre, Başkan Zhi Yulin’in 2015 çalışma raporunu ve 2016 çalışma planını anlatmasıyla başladı. Yürütme ekibi, çalışmalarında personel temsilcilerine ve orta düzey kadrolara rapor verdi. Personel temsilcileri kapsamlı inceleme ve değerlendirme, yetenek seçimi ve kullanımı, bütünlük ve öz disiplin gibi alanlarda önderlik konusunda demokratik değerlendirme yaptı. Mali İşbirliği, 2015 yılında sendikanın harcamalarını kısaca açıkladı.

 

Toplantı sırasında, personel temsilcileri görüşlerini ve önerilerini sunan etkin, pragmatik ve vicdani panel görüşmeleri yaptı. Yürütme ekibi, personel temsilcilerinin görüşülmesine aktif olarak katılmış, yapıcı görüş ve önerilere kulak asmış ve ortak ilgi konusu konular üzerinde bilgi alışverişinde bulunmuştur.

 

Kapanış töreninde Zhi Yulin önemli bir konuşma yaptı. Personel temsilcilerinin sorumluluk sahibi olarak görüş ve öneriler sunmak için proaktif olarak katılımı konusunda heyecanlarını dile getirdi. Kongreden sonra şirket, temsilcilerin fikir, öneri ve önerilerini belirleyecek ve bunları özel olarak inceleyecek ve bunlara aktif olarak cevap verecek ve uygulayacaktır.

 

Zhi Yulin, tüm kadroların ve çalışanların ortak çabaları ile NORINCO’nun Yeni Normal’i proaktif olarak uyarladığı ve yönettiği ve reformu ve yeniliği teşvik etmek, kapasitesini artırmak, yalın yönetim uygulamak ve dönüşüm ve yükseltmeyi hızlandırmak için büyük çabalar sarfettiğini vurguladı. Sonuç olarak, Şirket, 12. Beş Yıllık Plan döneminde operasyonel hedeflerini yerine getirdi ve dünya çapında çok uluslu bir şirket olmanın hedefine istikrarlı bir adım attı. Çalışma raporunun kabul edilmesi, 2015 yılında şirketin çalışmalarının kongreden geçtiğini ve 2016 yılı için çalışma hedefinin personel tarafından desteklendiğini göstermektedir.

 

En sonunda ise kongre başarıyla tamamlandı.